Americké sneakers v slovenských uliciach

Reč je o New Balance. Značke, ktorá každý rok vyrobí viac ako 4 milióny párov tenisek, a to všetko priamo v USA. 

new balanceNeustále si zakládá na kvalitnej výrobe, ktorú má na dvoch miestach - USA a Veľká Británia. A podľa toho na teniskách nájdeš label "Made in the USA" alebo "Made in England".

new balance

New Balance slávi viac ako 100 rokov, brand vznikol v roku 1906 v Bostone a s rastúcou popularitou behania sa aj pre New Balance stalo behanie odrazovým mostíkom. Ale vtedy prišla na radu móda. Pokým ale prejdeme k tomu, že táto teniska je naozaj pekná, New Balance ti dá vždy niečo naviac. Každá teniska má totiž aj svoju technickú funkciu. Či už je to spevnená päta alebo gélová výplň, New Balancky ti vždy dajú niečo viac ako len tenisku, ktorá je pekná. 

new balance

Vieš čím sa inšpirovali Riley pri výrobe prvých New Balance? Kuraťami. Zaoberali sa totiž tým, ako udržujú stabilitu alebo balance. No a teraz už poznáš ich tajomstvo názvu tohoto brandu 😉. Kolujú taktiež fámy, že on sám mal kuraciu nohu na stole, aby názorne demonštroval, ako tie kuratá chodia a balancujú, ale či je to len fáma alebo pravda,to už nikto nevie.

new balancePrvá teniska New Balance, Trackster, bola na trhu v roku 1960 a ako už sme naznačili vyššie, bola to bežecká teniska. Prvá bežecká teniska so zvlnenou podrážkou. A tým to všetko začalo. Dnes New Balance nosia bežci, atléti, futbalisti, ale taktiež prezidenti.. Asi ťa neminulo, že New Balance obul práve Donald Trump. Ale nemusíš byť prezident na to, aby si si New Balance mohol obuť. Táto teniska nás jednoducho baví, je pohodlná, pekná a na ulicu proste patrí. 

new balance

Ty sa chceš zamilovať hm? 

new balanceUkáž nám, ako ich nosíš ty. Zdieľaj na IG svoju fotku s @top4street.sk a buď inšpiráciou.