Legenda medzi značkami CONVERSE

Converse bola založená pred viac ako 100 rokmi, v roku 1908. Legendárne Conversky sú proste jedinečné a nestrácajú svoje čaro ani po rokoch. Conversky začínali ako športové tenisky, ktoré si zamiloval známy basketbalový hráč Chuck Taylor, a popularita tenisiek rástla neuveriteľným tempom. Nosili ich prakticky všetci, Kurt Cobain, James Dean a členovia skupiny The Beatles. Veľký zlom nastal v roku 2003, kedy značku Converse kúpila firma Nike a Converse rozšíril sortiment o oblečenie.

Aj cez to, že sa veľa značiek márne snaží napodobniť ikonický štýl obuvy, tak Conversky sú a vždy budú len jedny. Tenisky majú zdvihnutú špičku, výrazný pás po obvode a päťcípu hviezdu v znaku. Môžeš ich zohnať ako členkové, tak low-cut. Converse sa sústredí na ležérny a nadčasový dizajn, prináša široký výber farieb, vzorov i tvarov. Vďaka tomu sa Conversky zavďačia každému a to aj naprieč generácií.

Prečo si kúpiť Conversky?

  • Sú odolné, kto si nezobral Conversky na festival a prežili, hm?
  • Sú pohodlné a hodia sa ku všetkému
  • Sú za rozumnú cenu a za svoje peniaze dostaneš presne to, čo očakávaš
  • Design bôt je návykový a ponúka široké spektrum farieb, takže si vyberie určite každý

 

Verča a jej prvé Converse

Spomínam nad tým, ako a kedy som začala ja nosiť Conversky….

converse

Už viem. Otec kedysi jazdil so športom veľa do cudziny a raz priviezol mne, mame aj sestre práve spomínané ikonické Conversky. Bolo to tak pred 16 rokmi, kedy sa na slovenskom trhu nedali zohnať. Od tej doby sú neoddeliteľnou súčasťou nielen mňa, ale celej mojej rodiny. Od farebných, po vyteplené, kožené, členkové, nízke, so šnúrkami, bez šnúrok ... Sú to topánky, ktoré ešte nikdy nevyšli z módy a pre mňa vždy voľba číslo jedna, keď práve pozerám nerozhodne do môjho botníku. Najväčšie plus za mňa je to, že idú kombinovať so všetkým a to doslova. Ich jednoduchý, ale originálny štýl ide nosiť ako s elegantnými kúskami, tak i s ležérnymi. A čo je ešte lepšie? Keď sú špinavé, hodím ich do práčky a sú ako nové. Čo ty, máš doma svoje Conversky? Ak nie, tak si ich utekaj kúpiť. Nemali by ti chýbať v botníku.