Vymeň kabelku za batoh!

Už si unavená z večného ťahania päťkilových kabeliek? Bolí ťa chrbát a konečne chceš mať voľné ruky na kávu alebo písanie správ? Ja teda hej. Tak som si povedala, čo skúsiť batoh?

Výber je obrovský a jeho nosenie je cool. Hodí sa ako k elegantnému štýlu, tak aj ku casual. Poslednou dobou vlna batohov silnie a ver mi, že ramená, ruky aj chrbát ti poďakujú.

batoh

Na čo sa u výbere batohu zamerať?

Okrem vzhľadu je dôležitým faktorom kvalita. Hlavné je, aby batoh mal chrbtovú výstuž, ktorá sa stará o pohodlie pri nosení. Ďalej nastaviteľné popruhy, vďaka ktorým si možno nastaviť priľnavosť batohu k telu.

A ako ho nosiť? Je to jednoduché. Veľkosť si určíš podľa tvojej vlastnej potreby a účelu nosenia. Ak chceš, aby sa do neho vešal aj notebook, zvoľ väčšie. Pokiaľ ho chceš kombinovať s elegantnými kúskami, zvoľ čierný. Pretože prečo? Čierna nikdy nesklame. Chceš ho na bežné nosenie? môžeš zvoliť menší, väčší, farebný podľa ročného obdobia, vzorovaný, voľba je na tebe.

Ale nezabudni na pravidlo: "všetko s mierou", aby sa tvoj extravagantný batoh netĺkol s oblečením. Najlepšou voľbou sú batohy v klasických farbách, pretože sa ľahko kombinujú. Výhodou tiež je, že väčšina batohov je unisex, takže sa treba počas výletov môžeš o batoh striedať s partnerom. To je fajn nie?

Ako ho kombinovať?

1. Elegantné

Že duo batoh a elegancia k sebe nejdú? Ale idú. Len je nutné sa držať klasických farieb a jednoduchých tvarom.  Já volím jednoduchý čierný batoh, ktorý má samozrejme úložnú kapsu na notebook.

2. Casual štýl

Casual kúsky a batoh už sa ľahšie kombinujú a môžeš sa s voľbou batohu trochu odviazať. Možností je hneď niekoľko, trebars červený batoh Under Armour, pretože červená je aktuálne v kurzu. Alebo batoh Vans. Farebná kombinácia totiž oživia každý jednoduchý outfit.

batoh

3. Športové

Šport a batoh je klasika, ktorá ťa nezaskočí že? :) Ideálny je gymsack alebo slovenský obľúbený preklad "vrecúško" je skvelou voľbou do posilňovne alebo na príležitosti, kedy nepotrebuješ toľko vecí. Alebo vyber batoh, ktorý zaujme svojou farbou.

gymsackBlog by Veronika Nováková.

 

Ako zkombinuješ batoh ty? :) Hoď fotky na Instagram a označ @top4street.sk nech aj ty si inšpiráciou. A napríklad práve teba vyberieme ako najoriginálnejšie fotku mesiaca, ktorá vyhrá.